JM KORAL: Oslnivé korálky z Jizerských hor

JM KORAL: Oslnivé korálky z Jizerských hor

 regionální produkt jizerské hory_JM KORAL

Co se vám vybaví, když se řekne Jizerské hory? Procházky malebnou přírodou, vysoké horské vrcholky, nebo ideální prostředí pro horolezce? A co třeba bohatá tradice sklářského průmyslu a světoznámá bižuterie? Jestli patříte k milovníkům nejrůznějších skleněných korálků, šperků a ozdob, rozhodně by vám neměla uniknout rodinná firma JM KORAL, která se jejich výrobě věnuje už po tři desetiletí.

 

Představujeme korálky z údolí

Mačkané a broušené korálky neboli perle k regionu Jizerských hor neoddělitelně patří již spoustu let. Třpytivé i matné, barevné i čiré, kulaté, hranaté, jednoduché i složité… Právě jejich rozmanitost a krása mohou za to, že si tyto korálky oblíbili lidé z celého světa a česká bižuterie se těší skvělé pověsti.

 

Na bohatou tradici výroby skleněných korálků v roce 1993 navázala i malá rodinná společnost KORAL, která se v prvních letech své existence věnovala především výrobě mačkaných korálků a leštění broušených korálků pro jiné firmy. Několikaleté zkušenosti poté firma na samém sklonku minulého tisíciletí využila k expanzi a pod novým názvem JM KORAL zahájila vlastní produkci broušených korálků nejrůznějších barev a tvarů. Věděli jste, že vedle jednoduchých kuliček najdete v nabídce broušených korálků třeba i padáky, sluníčka, bavoráky, turbíny a lucerny?

Stačí si prohlédnout nabídku korálků v internetovém obchodě a před očima se vám okamžitě začnou promítat úžasné šperky a dekorace, které si z nich můžete vyrobit. A jestliže vlastní výrobě z korálků dvakrát neholdujete, připravili jsme pro vás již hotové dekorace, šperky, přívěsky, růžence i elegantní spony do vlasů.

 

Tajemství výroby skleněných korálků

Jak probíhá taková výroba skleněných korálků ve firmě JM KORAL? Možná vás překvapí, že zde nenajdete plně automatizované stroje. Každý korálek je výsledkem precizní, převážně ruční práce

Na počátku stojí skleněné mačkárenské tyče, z nichž mačkář vyrábí korálky požadovaného tvaru. Formy na korálky jsou dvoudílné a uvnitř mají jehlu pro propíchnutí dírky. Aby korálky vlivem vysokých teplot nepopraskaly, putují do speciálních chladicích nádob. 

A pak už vychlazené korálky míří na provozovnu firmy, kde je čeká omílání. V zařízení podobném míchačce se některé perle omílají 24 až 48 hodin, jiné zde vydrží klidně i několik dní, aby byly oslnivě lesklé. A co potom? Korálky se propláchnou, přesítují, osuší a roztřídí. 

Následně už na takto připravené korálky čekají šikovné brusičky, aby je na poloautomatických brusech dovedly k dokonalosti. Některé korálky se ještě barví, a pak už je čeká proprání, osušení a leštění v elektrické peci.

 

Regionální produkt z Jizerek

Ve firmě JM KORAL dobře víme, jak důležité je udržet v místním kraji vyhlášený sklářský průmysl. A právě proto všem našim výrobkům věnujeme tu nejlepší péči. Výsledkem jsou kvalitní skleněné korálky, z nichž vám rádi vyrobíme ty nejkrásnější vánoční ozdoby, šperky a různé další dekorace. Naší specialitou jsou pak kreativní sady korálků a dalších komponentů, z nichž si podle návodu vyrobíte vlastní dekoraci. Ale o tom zase příště…

IMG-20230825-WA0012IMG-20230825-WA0011 (1)

IMG-20230906-WA0003JMK281-2-4x3cm-199KčJMK281-3-4x3cm-199Kč

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz